Oryginalnym pomysłem na zorganizowanie przyjęcia weselnego, jest wykorzystanie trzech kolorów, jako elementu przewodniego tegoż wyjątkowego dnia. Świetnym połączeniem jest bowiem biel sukni Młodej, symbol miłości - bukiet czerwonych róż oraz czerń garnituru Młodego. Wykorzystując podobne zestawienia podczas organizacji i dekorowania dnia wesela otrzymamy zdumiewający efekt.
Połączenie czarno – biało – czerwonego musi wyrażać przede wszystkim strój Pary Młodej. Nie tak dawno na rynku mody niezwykle popularne stały się czarno – białe suknie. Kolor czarny symbolizuje indywidualizm, autorytet, władze elegancję, luksus oraz energię, natomiast kolor biały jest symbolem niewinności, delikatności, czystości, mądrości i prawdy – jest to więc znakomite połączenie dla kobiety pewnej siebie, a zarazem delikatnej i subtelnej, pełnej entuzjazmu i chęci do życia oraz rozważnej i stanowczej. Nie zapominajmy jednak o dopełniającej całość czerwieni – symbolu głębokiego uczucia, namiętności i miłości. Czerwonym akcentem pojawiającym się na biało – czarnej sukni może być biżuteria, w postaci pokaźnych kolczyków, a nawet naszyjnika, lub po prostu kwiaty czyli wspomniane już wcześniej czerwone róże. Pan Młody będzie znakomicie prezentować się w klasycznym garniturze lub fraku, oraz białej, eleganckiej koszuli – czerwonym dodatkiem może być krawat, mucha lub róża, czy też chustka w butonierce.
Czarno – biało – czerwona zasada obowiązuje również w odniesieniu do dekoracji wnętrza, w którym odbyć ma się przyjęcie weselne. Wyobraźmy sobie piękne białe nakrycia na krzesłach przewiązane czarną szarfą, znajdujące się wokół stołów nakrytych czerwonymi obrusami, będącymi tłem do białych talerzy w kształcie kwadratów. Na tak przygotowanych stołach powinny pojawić się bukiety białych lub czerwonych kwiatów, przyozdobionych białymi koralikami lub sznurami pereł, należy bowiem pamiętać, iż grunt to elegancja i szyk. Znakomitym pomysłem jest również zadbanie o odpowiednią kolorystykę potraw, przystawek i deserów podawanych na przyjęciu. Na samą myśl o kakaowym cieście przekładanym bitą śmietaną, udekorowanym wisienką nie jednemu pocieknie ślinka. Przy odrobinie chęci i wysiłku z łatwością uzyskamy zjawiskowe czarno – biało – czerwone menu. Czarny kawior, żurawina podawana do mięs, biała zupa krem z rukoli, krwisto czerwone raki, przepiękny tort z białego lukru, dekorowany czarnymi kokardami, to tylko niektóre z wielu kulinarnych możliwości.
Sytuacją idealną jest możliwość wynajęcia sali, która posiada ściany w odcieniach któryś z tych trzech kolorów, należy bowiem pamiętać iż rozwiązanie czarno – biało – czerwone nie sprawdzi się we wnętrzu, w którym dominują barwy zieleni, turkusu, a tym bardziej błękitu. Dlatego właśnie należy zwracać uwagę nawet na najmniejsze szczególiki dotyczące organizacji przyjęcia. Jeżeli Para Młoda decyduje się na wyrazisty akcent, motyw przewodni przyjęcia, wszystko musi zostać utrzymane w tylko tej konwencji – natłok i chaos estetyczny z pewnością nie zrobią na naszych gościach dobrego wrażenia.
Autor: Ewelina Siwiec

usługach, nowościach oraz aktualizacjach dostępnych w portalu.