IMPERIAL_COMPONENT::IMPERIAL_COMPONENT::__construct PlanujeWesele.pl - Fryzura
Fryzura

Fryzura ślubna

 

Aby fryzura ślubna Panny Młodej wyglądała dobrze, należy najpierw zadbać o jej włosy. Pielęgnacja jest tutaj słowem kluczem, jeżeli włosy nie są w dobrej kondycji, koniecznie trzeba zastosować kurację wzmacniającą. Bowiem piękne oznacza zdrowe. Poszukując odpowiedniej fryzury, warto zajrzeć do poradników, czasopism ślubnych, czy też fryzjerskich, jednak najcenniejszą okaże się być rada specjalisty, który dobierze uczesanie do kształtu twarzy Młodej, jej sylwetki, wzrostu, a także do modelu sukni ślubnej i biżuterii.


W momencie, gdy wybrana zostanie sukienka, należy umówić się na próbną fryzurę w salonie urody, gdzie pracuje zaufany lub polecony specjalista, w ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek w dniu ślubu. W wypadku, gdy wykonane uczesanie nie przypadło do gustu, jest czas, aby je zmienić lub poprawić.


Kobiety, które planują wyjść za mąż, długi czas przed ustaloną datą ślubu starają się zapuścić włosy, w celu łatwiejszego ich upięcia. Jednak na chwile obecną istnieje wiele technik i możliwości, które pozwalają wyczarować piękną fryzurę nawet z bardzo krótkich włosów. Można je przedłużyć, dopiąć lub ozdobić pięknym stroikiem, (wykonanym na przykład z piór, cyrkonii i pereł) czy też kapeluszem lub welonem. Najprościej będzie jednak podkręcić włosy lub wyprostować je w fantazyjne pasy - to idealne rozwiązania dla krótkich włosów.


Ostatnim trendem jest wpinanie żywych kwiatów w włosy Panien Młodych. Dzięki małym zbiorniczkom z wodą (ukrytych w fryzurze) kwiaty te utrzymują świeżość przez całą noc. Mniej odważne kobiety decydują się na stroiki z sztucznych (najczęściej białych) kwiatów, które z coraz większym powodzeniem wypierają welon. Decydując się na tego typu ozdoby, warto zadbać o to, aby nie przesadzić z ich rozmiarem, - jeżeli na ślubie posiadać będziemy bogatą biżuterię, czy też intensywnie zdobioną suknie stroik powinien być skromny.


Kobiety, które decydują się na welon muszą przewidzieć niektóre sytuacje. Po północy na każdej zabawie weselnej nadchodzi czas oczepin, wtedy to Panna Młoda rzucając welon za siebie - wskazuję kobietę, która następna w kolejności dołączy do grona mężatek. W momencie, kiedy welon znika z głowy, powinien pozostać na niej delikatny akcent ozdobny, w zależności od gustu i upodobań, może być to stroik, diadem, jak również skromna woalka.


Pomimo coraz bardziej odważnej modzie fryzjerzy wciąż uważają, iż fryzura ślubna ma podkreślać delikatność i subtelność Młodej, dlatego właśnie decydują się na ekstrawaganckie pomysły w nielicznych przypadkach.


Wiele elementów takich jak model sukni, biżuteria, makijaż, obuwie, a także fryzura powinny tworzyć piękną całość, należy, więc dopasować ślubne uczesanie do wszystkich wymienionych elementów. Jeżeli suknia jest skromna i romantyczna, można postawić na prosty kok lub piękne loki. Najważniejszym aspektem jest jednak samopoczucie Panny Młodej, powinna czuć się wygodnie, komfortowo i pięknie.


Fryzjer ma zwrócić uwagę na rysy twarzy i kształt głowy przyszłej mężatki. Dzięki odpowiedniej fryzurze można nawet wyszczuplić sylwetkę, zredukować rażącą różnicę wzrostu między parą młodą, jak również nadać pospolitej urodzie wyrazistości. Ważną wskazówką jest farbowanie włosów Panny Młodej z przynajmniej tygodniowym odstępem od daty ślubu, w razie ewentualnych niepowodzeń będzie czas na naprawianie szkód.

 

Najbliższe wesela
Brak wpisów
Ostatnio dodane działalności
Brak dodanych firm
Ostatnio dodane ogłoszenia
Brak dodanych firm
Ankieta
Jaką cechę u swojego partnera cenisz sobie najbardziej ?

Newsletter
Zapisz się by na bieżąco być informowanym o nowych firmach,
usługach, nowościach oraz aktualizacjach dostępnych w portalu.

Copyright 2009 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla Portal Weselny
Design: tomaszmlot.pl, Powered by Imperial CMS - Profesjonalny System CMS