IMPERIAL_COMPONENT::IMPERIAL_COMPONENT::__construct PlanujeWesele.pl - Biżuteria ślubna
Biżuteria ślubna

Biżuteria ślubna

 

Ślub dla każdej Panny Młodej jest wyjątkowym wydarzeniem, tego dnia chce ona, więc wyglądać zjawiskowo. Oczywistym jest, iż oczy gości weselnych będą zwrócone właśnie na nią, dlatego każdy element jej stroju jest przemyślany i zamierzony. Do pięknej sukni, należy dobrać między innymi buty, rękawiczki, makijaż, welon, bieliznę, a także odpowiednią biżuterie.


Biżuteria ślubna powinna być wyjątkowa, stanie się, bowiem pamiątką na całe życie. Pamiętajmy, aby pasowała do naszego weselnego stroju, a także osobowości. Przy wyborze kierujmy się własnym gustem a nie ceną (przecież ślub bierze się tylko raz w życiu). Najczęściej przyszłe mężatki wybierają diademy, kolię i łańcuszki, ostatnimi czasy ogromną popularność zyskały długie kolczyki.


Fason odgrywa tutaj ogromną rolę. Jeżeli Panna Młoda posiada sukienkę z dużym dekoltem wato sięgnąć po piękny naszyjnik, który wzbogaci i uszlachetni tak skrojoną suknie. Jeśli jednak suknia jest mocno zabudowana, idealnym rozwiązaniem będą długie kolczyki. Zaleca się klasykę i delikatność w przypadku biżuterii ślubnej, ale gdy sukienka jest skromna, warto wprowadzić odrobinę ekstrawagancji i poszaleć w doborze np. ciężkiego naszyjnika.


Doskonałym pomysłem jest grawerowanie biżuterii. Na obrączkach można umieścić piękne wyznanie dla ukochanego lub pamiętną datę ślubu. Możemy wybrać kształt i czcionkę liter, a pracownicy salonów i sklepów, gdzie można dokonać grawerowania na pewno doradzą i wytłumaczą, czym należy się kierować.


Biżuteria ślubna pełna jest brylantów, te królewskie kamienie nadają kobiecie szyku i elegancji, symbolizują także stałość uczuć i trwałość związku. Wybierane są także, ponieważ ich uniwersalny kolor pasuje do wszystkiego. Często zestawiane są z innymi kamieniami szlachetnymi, takimi jak rubiny, granaty, szmaragdy, czy szafiry, wtedy ich cena jest jeszcze wyższa, ale ślub to jedna z tych okazji, w których należy pozwolić sobie na odrobinę więcej.


Popularny przesąd, mówiący o tym, iż perły przynoszą Młodym pecha, nie wystraszył przyszłych mężatek, cieszą się, bowiem dużą popularnością. Z pereł tworzy się piękne naszyjniki i nie tylko, dają one dużo możliwości jubilerom, którzy chętnie sięgają po nie tworząc ślubną biżuterię. Najsłynniejszymi wyrobami są kolczyki, bransoletki i naszyjniki.


Wśród kruszców, z których wykonywana jest biżuteria ślubna, największym zainteresowaniem cieszy się złoto, częściej wybierane jest to w kolorze białym, niż żółte. Coraz częściej pojawiają się pierścionki zaręczynowe i obrączki, wykonane zarówno z dwóch odcieni złota, co daje interesujący efekt.


Pamiętajmy, iż biżuteria zakładana w dzień ślubu to często pamiątka rodzinna, naszyjnik prababci, czy stare broszki po ciotkach to stale spotykana sytuacja. Inną opcją jest kupowanie przez przyszłego męża prezentów ślubnych w postaci małych błyskotek, które zdobią wybrankę jego serca w dzień ślubu.

 

Najbliższe wesela
Brak wpisów
Ostatnio dodane działalności
Brak dodanych firm
Ostatnio dodane ogłoszenia
Brak dodanych firm
Ankieta
Jaką cechę u swojego partnera cenisz sobie najbardziej ?

Newsletter
Zapisz się by na bieżąco być informowanym o nowych firmach,
usługach, nowościach oraz aktualizacjach dostępnych w portalu.

Copyright 2009 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla Portal Weselny
Design: tomaszmlot.pl, Powered by Imperial CMS - Profesjonalny System CMS