IMPERIAL_COMPONENT::IMPERIAL_COMPONENT::__construct PlanujeWesele.pl - Przyjęcie - Kwiaty
|
|
|
|
|
|
|
|
Kwiaty

Kwiaty


Przygotowując się do uroczystości weselnych, należy pamiętać o kwiatach. Ślub jest dniem, który powinien być niemalże nimi usypany. Bukiety, kosze, stroiki, płatki, to tylko niektóre z form, które wtedy przybierają.


Bukiet Panny Młodej powinien być wyjątkowy, musi koniecznie pasować do sukni, dodatków, a także do makijażu i urody Młodej. Najpopularniejsze są niskie, poręczne bukiety w kształcie regularnej półkuli, wykonane z białych róż; tego typu wiązanki polecane są paniom o szczupłej sylwetce i niskim wzroście. Bukiety zwane angielskimi, czyli spływające, przypominające odwróconą krople, doskonale wyszczuplają sylwetkę, dlatego powinny je wybierać panie o krągłej figurze. Odważne Panny Młode mogą wybrać nieco bardziej awangardowe rozwiązania, takie jak bukiet w kształcie torebki, wachlarza, czy berła.


Jak wiemy uroczystości ślubne wiążą się z wieloma zwyczajami i przesądami. Dotyczy to również kwiatów. Warto poznać ich znacznie, aby uniknąć wybrania tych, które mogą przynieść Młodej Parze nieszczęście. Fiołek symbolizuje skromność, aster - radość, bratek - przyjaźń, chryzantema - wieczność, ale nie poleca się bukietów, z niej wykonanych, ponieważ chryzantema kojarzą się raczej z mniej radosnymi okolicznościami. Popularne są oczywiście róże czerwone, symbolizujące gorącą i namiętną miłość, a także białe, świadczące o tym, iż Panna Młoda to osoba o bogatym wnętrzu, warta kochania.

Pan Młody powinien posiadać malutki stroik, wykonany z tych samych kwiatów, co bukiet Panny Młodej, przypięty z boku marynarki. Sprawia to, iż wyglądano uroczyście, a osoby, które nie poznały go osobiście, nie będą mieć wątpliwości, iż jest to Pan Młody.

 

Jeżeli para decyduje się na ślub kościelny, może poprosić najmłodsze dziecko w rodzinie o posypanie drogi do ołtarza płatkami kwiatów. Wygląda to bardzo elegancko i odświętnie. A mały chłopiec lub dziewczynka symbolizują czystość i niewinność. Warto również przystroić kościół bukietami (ołtarz) i kokardami (ławy). Dobrym pomysłem jest również udekorowanie świeczników, krzeseł i klęczników Pary Młodej, przydatne będą koraliki, pióra, wstążki, biały materiał, a przede wszystkim kwiaty.


Przyjęcie weselne to między innymi przepyszna uczta, dlatego stoły powinny być pięknie przystrojone kwiatami. Popularne są kosze, lub małe bukiety, doskonale komponujące się ze świecami i smakołykami, znajdującymi się na stołach. Możemy również przybrać stoły, rozstawiając na nich szklane kule, napełnione wodą, na ich dnie pięknie wyglądać będą kolorowe kamyczki, bądź muszelki - pełnią one funkcje ozdobnego wazonu. Pamiętajmy, iż przyjęcie weselne trwa bardzo długo, aby kwiaty zachowały świeżość warto napełnić wazony wodą mineralną i wrzucić do nich pojedyncze miedziane monety lub kostki lodu z dodatkiem kryształków nadmanganianu potasu. Wiadomym jest, iż na stołach pojawią się, wielokolorowe potrawy i przystawki, dlatego właśnie najlepiej będą wyglądać jednokolorowe bukiety z róż, goździków, narcyzów, tulipanów, czy gerberów.


Wesele to także kwiaty od gości. Należy ten prezent odpowiednio wykorzystać. Po złożeniu życzeń i gratulacji, możemy zebrać kwiaty i wkładając je w wazony, udekorować pięknie scenę, gdzie występować będzie zespół. W ten sposób sala będzie wyglądać świeżo i odświętnie, a goście zauważą, iż doceniamy ich gest.

 

 

Najbliższe wesela
Brak wpisów
Ostatnio dodane działalności
Data dodania: 2020-06-15
Miejscowość: Lublin
Ostatnio dodane ogłoszenia
Ankieta
Jaką cechę u swojego partnera cenisz sobie najbardziej ?

Newsletter
Zapisz się by na bieżąco być informowanym o nowych firmach,
usługach, nowościach oraz aktualizacjach dostępnych w portalu.

Copyright 2009 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla Portal Weselny
Design: tomaszmlot.pl, Powered by Imperial CMS - Profesjonalny System CMS