IMPERIAL_COMPONENT::IMPERIAL_COMPONENT::__construct PlanujeWesele.pl - Przyjęcie - Transport dla gości
|
|
|
|
|
|
|
|
Transport dla gości

Transport dla gości weselnych

 

W dniu ślubu Para Młoda ciągle się przemieszcza, to z błogosławieństwa do kościoła, to z kościoła na miejsce przyjęcia, to z wesela w plener na sesję zdjęciową, itd. Towarzyszą temu goście, należy, więc pomyśleć o odpowiednim transporcie dla weselników.


Możliwości jest wiele; możemy wynająć autokar, samochód prywatny, kilkuosobowe busy czy taksówkę. Wszystko zależy od liczby gości zapraszanych na wesele, od umiejscowienia przyjęcia, od tego ile osób przyjedzie własnym samochodem, a także czy zapewnimy przybyłym nocleg w hotelu, w którym na przykład odbywa się wesele. Warto przeprowadzić małą sondę wśród rodziny, kilka tygodni przed planowanym przyjęciem; możemy dokonać tego drogą telefoniczną lub mailową, dopytamy w ten sposób ilu gości podróżować będzie we własnym zakresie, co pomoże nam zorientować się w sytuacji, a w rezultacie podjąć właściwą decyzję, co do wyboru środka transportu.


Najprostszym rozwiązaniem będzie wynajem autokaru (oczywiście w wypadku, gdy zapraszamy dużą liczbę gości), podstawiony pod kościół zawiezie wszystkich na miejsce przyjęcia, a nad ranem kierowca rozwiezie gości do domów. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy weselnicy nie mieszkają obok siebie, ponieważ odwożenie każdego do innej miejscowości bywa kłopotliwe i czasochłonne. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wynajem busów, ponieważ pozwoli to zorganizować kilkuosobowe grupki gości, mieszkających niedaleko siebie, które odwożone będą jednym pojazdem.


Pamiętajmy jednak, iż podróżowanie autokarem i busami, szczególnie na długich trasach, może sprawiać kłopot osobom starszym, a także małym dzieciom. Niewygodna jazda może okazać się dla nich szczególnie męcząca. Nie zapominajmy, iż wielu cierpi na chorobę lokomocyjną, co też utrudnia podróż tymi środkami transportu. Warto, więc wynająć dodatkowo samochód osobowy (np. taksówkę) lub poprosić kogoś z rodziny podróżującego własnym samochodem o podwiezienie wybranych osób.


W wypadku, gdy zapewniamy naszym gościom nocleg w pobliskim hotelu lub w miejscu, gdzie odbywało się przyjęcie, możemy zrezygnować z zapewniania im także transportu. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które nie czują się na siłach, aby prowadzić wóz od razu po zakończeniu wesela, mogą spokojnie wyspać się i wypocząć, a po sycącym śniadaniu w hotelowej restauracji mogą spokojnie udać się w drogę do domu. Po ustaleniu, iż goście podróżują samodzielnie, warto rozesłać im mapki z drogą dojazdową, wtedy każdy bez większych problemów będzie w stanie dojechać na miejsce uroczystości.


Jeżeli jednak pozostaniemy przy opcji organizowania transportu, należy rezerwować kierowców minimum miesiąc przed datą ślubu, potem może nie być wolnych terminów, a my zostaniemy na przysłowiowym „lodzie". Nie chcąc dopuścić do takiej sytuacji, powinniśmy podpisać umowę z odpowiednią firmą transportową, która zawierać będzie date, godzinę i trasę przejazdu, ilość przewożonych osób, a także wymagane wyposażenie autokarów, dane kierowcy, całkowity koszt transportu, jak również warunki realizacji usług. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, dwa tygodnie przed ślubem warto zadzwonić do danej firmy i dopytać czy bez naszej wiedzy nie zaszły nieplanowane zmiany.

 

Najbliższe wesela
Brak wpisów
Ostatnio dodane działalności
Brak dodanych firm
Ostatnio dodane ogłoszenia
Ankieta
Jaką cechę u swojego partnera cenisz sobie najbardziej ?

Newsletter
Zapisz się by na bieżąco być informowanym o nowych firmach,
usługach, nowościach oraz aktualizacjach dostępnych w portalu.

Copyright 2009 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla Portal Weselny
Design: tomaszmlot.pl, Powered by Imperial CMS - Profesjonalny System CMS