IMPERIAL_COMPONENT::IMPERIAL_COMPONENT::__construct PlanujeWesele.pl - Przyjęcie - Tort na wesele
|
|
|
|
|
|
|
|
Tort na wesele

Tort na wesele

 

Jednym z ważniejszych punktów przyjęcia weselnego jest pojawienie się tortu. Wszyscy goście z niecierpliwością wyczekują właśnie tego momentu. Zwyczaj ten sięga czasów naszych pra pra babci, które to zgodnie ze staropolskim zwyczajem dzieliły się z mężem i gośćmi słodkim chlebem lub ciastem, co symbolizować miało szczęście i dostatek. Wierzono, iż dobro rozdane, wraca do człowieka ze wzmożoną siłą.


Istnieją dwa momenty, w których podczas współczesnych przyjęciach weselnych na stołach gości pojawiają się porcje ciasta; po obiedzie (jako deser) lub późnym wieczorem - po tradycyjnych oczepinach. Para młoda musi pokroić tort i małym kawałkiem nakarmić siebie nawzajem, po czym obsługa rozdaje odpowiednie porcje tortu gościom, zaczynając od dziadków i rodziców na znak wdzięczności i szacunku Młodych. Jeżeli dzieje się to w godzinach wieczornych można podkreślić wyjątkowość chwili ozdabiając tort zimnymi ogniami lub innymi fajerwerkami.


Tort weselny musi się pięknie i smakowicie prezentować. Cukiernie dają Młodym duże możliwości, co do dekoracji na cieście; mogą być to piękne kwiaty, specjalne napisy, czy też figurki, a nawet lukrowane zdjęcia małżonków. Nie zapominajmy, iż powinien być on przede wszystkim smaczny - musimy sprostać gustom dużej ilości osób, dlatego właśnie poleca się torty o uniwersalnym i lekkim smaku (bezowe, owocowe).


Aby nasz tort weselny zachwycił gości na przyjęciu, musimy podjąć wcześniej kilka bardzo ważnych kroków. Pierwszym z nich jest wybór cukiernika - możemy kierować się własnymi doświadczeniami lub opiniami znajomych i rodziny. Kiedy już zdecydujemy, który zakład wykona dla nas to słodkie arcydzieło, należy ustalić wiele szczegółów z pracownikiem cukierni; takich jak wygląd tortu (rozmiar, kształt, kolor), data jego wykonania, konkretny smak i zapach, cena i ewentualne warunki reklamacji. Warto dopytać również czy cukiernia wlicza w cenę transport ciasta na miejsce przyjęcia, w jakiej temperaturze trzeba je przechowywać i ile kawałków można z niego wyporcjować, pamiętajmy, bowiem, iż złą wróżbą jest sytuacja, w której zabraknie tortu dla chociażby jednego gościa, najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie lekkiej nadwyżki ciasta - można je potem rozdać sąsiadom lub obsłudze weselnej..


Pamiętajmy, iż tort powinien pasować do charakteru imprezy, do podawanych alkoholi i potraw. Warto zadbać również, o to, aby komponował się kolorystycznie z wystrojem wnętrza sali weselnej, rynek cukierniczy jest na tak wysokim poziomie, iż nie będzie z tym najmniejszego problemu. Nie zapominajmy, iż wybierając tort jesteśmy prawdopodobnie kilka miesięcy przed ślubem, co oznacza, iż nasza sylwetka nie powinna ulegać zbyt drastycznym zmianom, aby suknia i garnitur dobrze leżały, dlatego warto ograniczyć delektowanie się próbnymi kawałkami ciast do minimum.

 

 

Najbliższe wesela
Brak wpisów
Ostatnio dodane działalności
Brak dodanych firm
Ostatnio dodane ogłoszenia
Brak dodanych firm
Ankieta
Jaką cechę u swojego partnera cenisz sobie najbardziej ?

Newsletter
Zapisz się by na bieżąco być informowanym o nowych firmach,
usługach, nowościach oraz aktualizacjach dostępnych w portalu.

Copyright 2009 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla Portal Weselny
Design: tomaszmlot.pl, Powered by Imperial CMS - Profesjonalny System CMS