IMPERIAL_COMPONENT::IMPERIAL_COMPONENT::__construct PlanujeWesele.pl - Przyjęcie - Zabawy weselne
|
|
|
|
|
|
|
|
Zabawy weselne

Zabawy weselne

 

Przyjęcie weselne wiąże się z różnego rodzaju zabawami i konkursami, przygotowuje i prowadzi je najczęściej zespół muzyczny lub wodzirej, którego zadaniem jest przecież zabawianie gości. Popularne są konkurencje dla pary młodej, które często mają charakter wróżby, czy też przepowiedni. Zabawy dla gości wiążą się z ogromnym poczuciem humoru i odrobiną dystansu do samych siebie.


Jedną z bardziej popularnych zabaw, jest „kareta" - bierze w niej udział ok. 9 osób, każda z nich reprezentuje inną postać (4 koła karety, 2 konie, woźnica, król i królowa). Wodzirej czyta lub opowiada baśń, w której występują wyżej wymienieni bohaterowie, ich zadaniem jest szybkie reagowanie na słowo np. koń, czy król (trzeba wstać i obiec swoje krzesło), jeżeli zawodnik tego nie zrobi, za karę musi wypić kieliszek mocnego trunku.


Kolejny konkurs to tzw. „zabawa z krzesłami" - uczestniczy w nim kilka osób, które muszą ustawić się wokół krzeseł. Przy każdej przerwie w muzyce, trzeba po prostu usiąść, utrudnieniem jest fakt, iż liczba osób jest o jeden większa od liczba krzeseł. Jak już można się domyśleć, zawodnik, który nie zajmie miejsca - odpada.


Wiadomym jest, iż wychowanie dziecka wiąże się z wydatkami, aby ułatwić młodym to zadanie powstała zabawa „wózek". Bierze w niej udział para młoda, świadkowie i wszyscy chętni goście. Nowożeńcy tańczą na środku sali, a świadkowie zajmują miejsca pod sceną. Chętni goście chcąc zatańczyć z panem lub panią młodą, muszą pozostawić opłatę u świadków, zebrana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na wózek dla dziecka młodych.


Bardzo znaną zabawą oczepinową jest „chłopiec czy dziewczynka", para młoda siedzi na krzesłach, odwróconych do siebie plecami. Na znak wodzireja, lub w momencie, w którym muzyka milknie, nowożeńcy odwracają się do siebie, jeżeli zrobią to w tą samą stronę będą mieli synka, jeżeli w dwie przeciwne - córeczkę.


Bardzo zabawnym konkursem jest „taniec dla wytrwałych". Młodzi występują tutaj jako jury, goście weselni tańczą parami na parkiecie, jednak wodzirej, co chwila zmienia figurę, w jakiej uczestnicy mają przetańczyć daną melodię, niekiedy stawia trudne wyzwania, takie jak „z partnerką na rękach", „w przysiadzie", czy też „na barana". Para, która wytrwa najdłużej - wygrywa.


„Zakręcony" to nazwa konkurencji, która z pewnością rozbawi większość gości. Kilku śmiałków, którzy zgłosili się do tegoż konkursu dostają od wodzireja kij, przyklejają do niego czoło, obiegają go, dziesięciokrotnie i wypijają kieliszek alkoholu, a po tym wszystkim muszą dobiec do młodej pary, która trzyma nagrodę.


Ostatnią proponowaną zabawą jest „wałek", mogą brać w niej udział wszyscy chętni goście, którzy tworzą kółko, ustawiając się na przemian (pan, pani, pan, pani). Należy bez używania rąk podawać sobie wałek od osoby do osoby, w taki sposób, aby nie upadł on na podłogę. W zależności od proponowanej wersji zabawy, wałek trzymany jest pod brodą, pachą lub między kolanami. Osoba, która opuści wałek - odpada z gry.

 

Najbliższe wesela
Brak wpisów
Ostatnio dodane działalności
Data dodania: 2020-06-15
Miejscowość: Lublin
Ostatnio dodane ogłoszenia
Ankieta
Jaką cechę u swojego partnera cenisz sobie najbardziej ?

Newsletter
Zapisz się by na bieżąco być informowanym o nowych firmach,
usługach, nowościach oraz aktualizacjach dostępnych w portalu.

Copyright 2009 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla Portal Weselny
Design: tomaszmlot.pl, Powered by Imperial CMS - Profesjonalny System CMS